Kui sa soovid rohkem teada, siis kirjuta mulle

bangkok

Tai 2019

Artikli sisukord

Ausalt öeldes polnud mul aimugi, kuidas see reis meil kolmeaastase lapsega välja tuleb. Seljakotiga reisimise kogemusi on üksjagu kogunenud, kuid mitte koos väikelapsega. Eks natuke süda ka valutas enne lennupäeva, et kuidas me suures maailmas selle väikese põnniga hakkama saame. Eriti olin mures Bangkoki pärast, sest see on siiski megalinn, kus elab erinevate allikate järgi 10-12 miljonit inimest.

Lennupiletid ostsin ma Momondost. Õnneks pakkus Aeroflot hea hinnaga edasi-tagasi lendu Tallinnast Bangkokki ja sealt edasilennu piletid Bangkok - Chiang Rai võtsin samuti läbi Momondo. Kui ma õigesti mäletan, siis Bangkok - Chiang Rai lennupilet maksis 35 eurot inimene. Korra võrdlesin hindu ka Air Asia hindadega, aga ikkagi olid Momondo hinnad soodsamad. Kuna seekord läksime koos lapsega, siis broneerisin ette ära nii Chiang Rai, kui ka Chiang Mai hotelli. Ega peretuba pole ka väga lihtne saada. Päris palju hotelle tuli läbi kammida. Kuna kogemusi on, siis ettevalmistuste peale liiga palju aega ei kulunud. Pigem oli minu jaoks küsimus selles, kuidas me kohapeal ringi liigume, mida vaatame/uudistame jne. Aga liiga palju ka ette ei mõelnud. Kõige paremad mõtted ja tunnetus tuleb ikka kohapeal olles.

Asjadest võtsime kaasa ainult hädavajalikud riided (mõned t-särgid, lühikesed püksid, kerged jalanõud jms). Lisaks veel esmased hügieenitarvikud ja isikuttõendavad dokumendid. Lapsele ostsime samuti tema enda seljakoti. Sellesse, kuue liitrisesse kotti, mahtusid ära kõik lapse jaoks vajalikud riided ja muidugi ka kaisuloom. Kõik see kraam, mida me kaasa ei võtnud ja mida reisi ajal võib vaja minna, planeerisime osta kohapealt, sest kõik hädavajalik on kohalikus kaubanduses olemas. Suuri kohvreid ja tonnide viisi riided jms me ei võtnud kaasa sellepärast, et meil oli plaanis päris palju ringi liikuda. Ühes linnas oli plaan peatuda maksimaalselt 2 kuni 3 (või siis 4) päeva.

  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.